Deuteranopia látás
Mit tehetnek az érintettek? Színtévesztés, színvakság és vörös-zöld színtévesztés A színvakságnak különböző formái léteznek.
Az ok és a tünetek alapján különbséget teszünk színlátási hibák, részleges színvakság és teljes színvakság között. A színlátás zavara lehet veleszületett vagy később szerzett. Sokszor például egy olyan szembetegség deuteranopia látás adódnak problémák a színek felismerésével, mint a makuladegeneráció.
Bizonyos gyógyszerek hosszabb ideig tartó alkalmazása vagy a látóideget érintő betegségből adódóan is jelentkezhetnek problémák a színlátásban. Ilyen betegség például a látóideg atrófiája, azaz a fotoreceptorok pusztulása a látóidegen.
Ennek különböző okai lehetnek, például a látóideg gyulladása, nyomásfokozódás az agyban vagy alkoholmérgezés. Életkorunk előrehaladtával a szemlencse homályosodása és az agyban bekövetkező változások is korlátozhatják a színek megfelelő érzékelését.
A színlátás öröklött zavarában szenvedők gyakran csak hosszú évek elteltével deuteranopia látás tudomást az állapotukról. Számos foglalkozás van, amihez tökéletes színlátásra van szükség, ezeket színvakok vagy színtévesztők nem végezhetik.
Ez fontos például a rendőr, festő, lakkozó, CAD tervező, fogorvos, műszerész és egy vegyi laborban dolgozó munkatárs esetén. Emiatt a munkáltatók, például a közlekedési vállalatok is, gyakran ellenőrzik a jelöltek színlátását.
Enchroma Glasses Review - Enchroma Color Blind Glasses
A leendő pilótáknak, valamint hajóvezetői engedély megszerzéséhez is igazolni kell, hogy nem színvakok.